کودکان در سنین پایین مانند مهندسان بالقوه ای هستند که طراح یک بازی تو در تو هستند. تنها کاری که به عنوان یک پدر و مادر باید انجام داد، پرورش خلاقیت آنها است. بهترین کار دور ریختن هر آنچه است که مانع از اینکار می شود و به جای چند کتاب یا اسباب بازی STEM برای کودکانتان تهیه کنید تا دانشمندان فردا را از جایشان بلند کنید، تحریک کنید و الهام بخش آنها باشید.

شماره ۱) کتاب های منبع

بانوی کوسه

این کتاب زیبا با جلدی ضخیم داستان جنی کلارک، یک اقیانوس شناس را تعریف می کند که همان “بانوی کوسه” است. جنی از موانع جنسیتی برای اکتشافات جدید در طول راه خود عبور می کند. به گفته نویسنده و متخصص حیوانات جسی کایتینگ، این کتاب به کودکان نشان می دهد که زنان می توانند هر کاری را که ذهنشان به آن می پردازند را انجام دهند. و البته داستان کوسه ها هم خیلی جالب است.

شماره ۲) کرایولا

مجموعه شیمی رنگ ها

هر کودکی که مداد شمعی داشته، احتمالا به طور تصادفی یا از روی کنجکاوی آن را ذوب کرده است. مجموعه رنگ شیمی کرایولا شامل مداد شمعی های رنگی و دیگر مواد برای ۱۶ آزمایش است. انفجار آتشفشان و ساخت سنگ های رنگی فقط چند مورد از این آزمایش هاست.

شماره ۳) مارپیچ-او

مارپیچ ساز حرفه ای

این بازی برای کودکان ۳-۵ سال شامل ۵۲ قطعه ی پلاستیکی رنگی با قابلیت اتصال (پیچ و خم) است که می توانند برای ساخت اشکال مختلف استفاده شود.

شماره ۴) جئو هوشمند

ربات جهنده

بچه ها می توانند به راحتی قطعات آهن ربایی، سیم ها، چرخ ها و موتور را به هم متصل کنند و یک ماشین ربات مهیج بسازند. کنترل از راه دور این ربات اجازه می دهد که جئو روی زمین به صورت های متنوع بچرخد و با تعویض حرکت به سمت جلو یا عقب، جهش کند.

شماره ۵) آزمایشگاه پرینتر سه بعدی

جعبه اسباب بازی

 این چاپگر سه بعدی زیبا به اندازه ای کوچک است که به راحتی روی میز قرار می گیرد و برنامه ی طراحی آن به اندازه ای آسان است که حتی کودکان پیش دبستانی می توانند از آن استفاده کنند. چاپ سه بعدی ماشین، قلعه، ست چایخوری کودکانه، یا عکس ها و نقاشی ها دیگر دور از ذهن است.

Open chat
سوالی دارید؟ کلیک کنید.